Szukaj

Woda sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem

COVID19

Koronawirusy towarzyszą człowiekowi od wieków. Uważa się, że są odpowiedzialne za 10-20% wszystkich przeziębień i tzw. infekcji grypowych. Jak wynika z dostępnej literatury naukowej, koronawirusy charakteryzują się niską odpornością na promieniowanie UV i środki dezynfekcyjne powszechnie stosowane w procesach technologicznych uzdatniania wody, takie jak chlor, podchloryn sodu czy dwutlenek chloru. Wirusy te, podobnie jak inne zawieszone cząstki o takich rozmiarach, usuwane są z wody w procesie dezynfekcji wody. Nie ma obaw, że w wodzie pitnej może znajdować się koronawirus. Taką, czystą wodę, zdatną do picia i do mycia dystrybuują Wodociągi Siemianowickie.

Wraz z koronawirusem dotykają nas różne ograniczenia, którym należy się poddać, aby skutecznie zwalczyć pandemię. Konieczny jest nawyk bezwzględnego przestrzegania higieny osobistej, w tym głównie mycia i dezynfekcji rąk. Tutaj woda, mydło i inne środki dezynfekujące spełniają rolę nie do przecenienia.
Na szczęście woda w naszych kranach jest i będzie. Aqua-Sprint pracuje, aby zapewniać jej dostawy do każdego mieszkania. Spółka poddała się nowym rygorom i obostrzeniom dotyczącym pracowników, zadbała o ich bezpieczeństwo – zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Nie prowadzi wprawdzie bezpośredniej obsługi klienta, ale za to wiekszą moc uzyskały kontakty poprzez media elektroniczne. Większość spraw można załatwić telefonicznie i mailowo. Klienci są przyzwyczajeni do odwiedzania biura obsługi, jednak w związku z pandemią należało do minimum ograniczyć bezpośrednie kontakty między ludźmi i tym samym zminimalizować niebezpieczeństwo zakażenia wirusem. Dotyczy to również obsługi klientów. Jest więc więcej rozmów telefonicznych, a najczęściej zadawane pytanie dotyczy funkcjonowania kasyTa opcja została jednak wyłączona do odwołania. Za niedogodności z tym związane, najmocniej przepraszamy. O każdej zmianie w tej kwestii będziemy na bieżąco informować.
Mimo nowej, trudnej, a czasami nawet dziwnej rzeczywistości, w której się znaleźliśmy, do tej pory znanej tylko z katastroficznych filmów, nie poddajemy się i działamy w taki sposób, aby wygrać walkę z wirusem